Jak poprawnie rozporządzać pieniędzmi: główne błędy

Jak poprawnie rozporządzać pieniędzmi

Eksperci po finansach z światowym imieniem są przekonane, że sposoby nagromadzić pieniądze i stać się bogatym są bardzo proste. Sekret w tym, żeby nie czynić finansowych błędów, postępując zgodnie z prostymi zasadami.

Proste wskazówki pozwolą Ci co najmniej umiejętnie zarządzać pieniędzmi, poprawiając swoją sytuację finansową.

Brak kontroli nad pieniędzmi – błąd nr 1

Każdy ruch środków powinno być kontrolowany przez Ciebie. Dotyczy to nawet minimalnych sum. Należy wiedzieć, jakie sumy i skąd je otrzymujesz , jak je wydajesz. Często niechcenie czynić oszczędności i kontrolować koszty doprowadza do poważnych problemów. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności życiowych może pozostawić człowieka bez pieniężnego zabezpieczenia.

Autor książki “Potencjalny milioner”, J. Tardy zna wszystkie szczegóły sukcesów milionerów. Jest przekonany, że każdy człowiek traci pieniądze, jeśli nie kontroluje je.

Co z tym robić:

W pierwszej kolejności naprawić rejestr wszystkich rodzinnych finansów. Trzeba mieć wszystkie dane: jak o dochodach, jak i o kosztach. Dla początkujących pomogą specjalne programy. Pozwolą one sprawdzić, jak wydatkowane są środki. To pozwoli znaleźć obwody dla oszczędzania, rachunki, które można opłacać później, wydzielić sumę, wolną dla kosztów czy stworzenia oszczędności. Doświadczenie inwestowania pieniędzy w celu uzyskania przychodów można łatwo dostać się na warsztatach lub w domu, przez Internet-kursów.

  1. Tardy sprawiedliwie uważa, że wyznawać się na pieniądzach mogą nie tylko bankierzy. Wszyscy ludzie uczą się kontrolować swoje dochody, czemu i Tobie nie spróbować?

Błąd nr 2: koszty są większe, aniżeli dochody

Możliwość wziąć kredyt odkrywa nowe możliwości. Lecz często to staje się powodem nabyć nie taką już potrzebną rzecz, czy zbyt drogie towary.

Sekret bogatych ludzi w tym, że oni nie wydają więcej niż mogą. J. Tardy zauważa: “Milionerzy nigdy nie kupią sobie kilka “Lamborghini”.

Co robić:

Nie tak prosto zrezygnować z kupna wszystkiego, co Tobie podoba się. Przecież zawsze chce się ucieszyć się, rozumiejąc, że możesz sobie pozwolić to czy inne nabycie. Wyjście w wykorzenieniu takiego zwyczaju jest proste. Jego proponuje J. Tardy: stosuj do planowania finansów jak do gry. Postaw sobie zadanie, jak w “Monopolu”. Najważniejsze – stworzyć system surowych zasad i przestrzegać mu. Można włączyć się w niego i bonusy, i oszczędności. To pozwoli stworzyć nowe rezerwy przy tym samym dochodzie, racjonalnie z nich korzystać.

Błąd nr 3: nieprzestrzeganie reguł w związku ze znacznymi wydarzeniami

W życiu są takie wydarzenia, które zmuszają człowieka do odstąpienia od zwykłych wydatków i wydać o wiele więcej. Do takich wydarzeń warto przygotować z wyprzedzeniem, pozwoli to, aby nie popełnić błędów i uniknąć nieprzyjemnych skutków. Wszyscy ludzie, którzy osiągnęli sukces finansowy, wiedzą, jak ważne jest przygotowywać się do związanym z wydatkami przedsięwzięciom.

Co robić:

Ważnie przejawić uwagę do finansów, rozplanować budżet w związku z wydarzeniami. To można czynić nie tylko w krótkim terminie, ale i na daleką przyszłość. Tak, z urodzenia dziecka będzie poprawnie i nie uciążliwe odkładać trochę pieniędzy na jego nauczanie. Kiedy nadejdzie czas, będzie Ci łatwiej utrzymać równowagi finansowej i wydać odpowiednią sumę. Takie planowanie należy traktować z punktu widzenia szefa. Będziesz po prostu dostosować istniejący plan, biorąc pod uwagę okoliczności, nie naruszając równowagi.

Błąd nr 4: nieuwaga podlega karze grzywnami

Niestaranny stosunek do umów i rachunków może doprowadzić do dodatkowych kosztów. Roztargnienie w wykonaniu finansowych umów doprowadza do grzywien i kar. Zwłaszcza drogo może obejść się zły stosunek do kredytów. Człowiek nie może stać się bogaty, jeśli nie będzie na czas płacić rachunki lub korzystać z kredytu z wysokimi stawkami.

Co robić:

Warto przejawić całą uwagę, badając warunki kredytu. Nie bądź leniwy, aby uważnie przeczytać go w całości. Jeśli masz wątpliwości, koniecznie pytaj, wyjaśniaj wszystkie szczegóły, to pomoże zaoszczędzić. Nie zbędny będzie dowiedzieć się o możliwości obniżenia stawki. To samo dotyczy kosztów usług komunalnych. Można dowiedzieć się, jak złożyć dotację i zmniejszyć sumy wypłat.

Aby nie dopuścić do zaległości, można korzystać z systemu płatności bezgotówkowych. Usługa automatycznej płatności pozwoli spłacać długu na czas i oszczędzać.

Błąd nr 5: pragnienie stale obniżać koszty

Oszczędzanie jest dobre do miary. Nie wolno odmawiać sobie w elementarnych wygodach czy prostych rozrywkach. Finansowej stabilności można dosięgnąć innymi drogami. Na przykład, zwiększyć dochody, a nie oszczędzać na wszystkim.

Co robić:

Jeśli przestrzegać wszystkich rozsądnych zasad oszczędności, można znaleźć dodatkowe środki. W przeciwnym razie jest to wyraźny znak zmieniać życie na lepsze.

Warto znaleźć dodatkowe źródło dochodów, można zmienić pracę. To lepiej, niż oszczędności nawet na jedzeniu.

Błąd nr 6: wyszukiwanie tanich towarów

Stała uwaga do cen może przynieść niemało kłopotu. Niski koszt jest związany z jakością towaru. Dlatego na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać, aby ponownie nie kupować je przez jakiś czas. Bogaci ludzie wiedzą, że nie można oszczędzać na rzeczach ważnych. To pozwoli zaoszczędzić pieniądze w przyszłości.

Co robić:

Warto planować kupna dużych towarów (na przykład, domowego urządzenia). Poświęć trochę czasu, aby zbadać asortyment, wybrać odpowiedni towar i w cenie i w jakości. Nie warto kupować zbyt tanie rzeczy i nowości – nie wiadomo, ile one przesłużą.

Dodaj komentarz

Inne artykuły: