500+ dla pierwszego dziecka: kiedy zaczną płacić i jak złożyć wniosek?

500+ dla pierwszego dziecka

W Polsce zmieniono zasady programu Rodzina 500+. Teraz rodziny będą mogły otrzymywać świadczenia od pierwszego dziecka, niezależnie od dochodów. Zostało to ogłoszone przez lidera partii Jarosława Kaczyńskiego podczas sobotniego (23 lutego) kongresu PiS.

Aplikuj będzie dostępny od 1 lipca. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej ministerstwa podkreśliła, że ​​nowa edycja programu “500+” będzie obejmowała prawo do złożenia wniosku przez osobę upoważnioną.

“Jeśli chodzi o sam system aplikacji, nie oczekujemy tutaj znaczących zmian” – podkreślił szef Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie, w ramach programu Rodzina 500+, masz prawo do otrzymywania świadczeń edukacyjnych w wysokości 500 PLN miesięcznie dla drugiego i kolejnych dzieci bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach również otrzymują wsparcie na pierwsze dziecko, jeśli spełniają kryterium średniego miesięcznego dochodu w wysokości 800 zł lub 1200 zł netto, jeżeli wychowują niepełnosprawne dziecko w rodzinie.

Dodaj komentarz