Offshore banki: opis i charakterystyka

Offshore banki

Określenie “bank offshore” znane wszystkim. Jednak mało kto wie, co kryje się za tymi słowami. W rzeczywistości, każdy bank zagraniczny można nazwać offshore. Jednak nie tylko te instytucje finansowe, które działają w krajach z preferencyjnym opodatkowaniem, mogą być uznane za prawdziwie offshore-banki.

Ludzie, którzy nie pracują w sektorze finansowym, myślą że banki offshore stworzone tylko do “prania brudnych pieniędzy” i unikania podatków. Jednakże tak nie jest. Jest to również błędne przekonanie, że kryzys gospodarczy zrobił inwestycji w zagranicznych bankach ryzykowną sprawą. Offshory różnią się pomyślną polityką podatkową, mają stabilność i efektowne regulacje.

Banki offshore pojawiły się stosunkowo niedawno. Przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich zauważyli, że podatki nie pozwalają im korzystać ze wszystkich zarobków. Dlatego byli one zainteresowane w preferencyjnym opodatkowaniu. Wkrótce potem, na Wyspach Normandzkich zjawiły się banki z tymi zasadami opodatkowania. Ponadto zachowują dane klienta w pełnej prywatności. To przyciąga wiele uwagi do banków offshore z całej Europy. Dziś inne państwa wyspiarskie przyjęły pozytywne doświadczenie offshore bankingu.

Od tego czasu banki offshore stały się standardem bezpieczeństwa w sektorze bankowym. Offshore bank to gwarancją zachowania depozytów swoich klientów, niezależnie od sytuacji międzynarodowej. Offshore bank to raj podatkowy, który istnieje głównie na małych wyspach. Offshore banki dla nich – główne źródło, wypełniające Skarb Państwa.

Offshore banki mogą być podzielone na trzy rodzaje:

  • Instytucje finansowe, które są licencjonowane z ograniczeniami. Służą one jedynie ograniczonej liczbie klientó
  • Banki działający na pełnej licencji. Mogą pracować z wszystkimi klientami zagranicznymi. Można, na przykład, otworzyć konto w celu prowadzenia działalności handlowej i zaoszczędzić na podatkach.
  • Banki reprezentacji. Zarządzanie i główne biura znajdują się w kraju, gdzie występują offshore przepisy podatkowe. W tym samym czasie, mogą uzyskać inną licencję i stworzyć oddział w innym państwie. Jednocześnie, klienci mogą liczyć na niskie podatki i ochronę danych osobowych.

Aby uzyskać konto w offshore banku, trzeba przygotować szereg dokumentów. W zależności od charakteru, banki mogą mieć swoje własne wymagania i różne liczby niezbędnych dokumentów. Jednakże dla wszystkich organizacji klienci muszą dostarczyć zgłoszenia rejestracyjne. Prawidłowe przygotowanie dokumentów są ważne także dla banków offshore.

Wiele firm nie zna z jakiego kraju wybrać  bank na otwarcie takiego konta. Aby dokonać właściwego wyboru, należy powoli analizować wszystko, aby zebrać dane dotyczące warunków otwarcia konta.

Wszystkie spółki offshore można podzielić na trzy główne grupy:

  1. Offshore klasycznej jurysdykcji. W takich bankach klient jest wolny od wszelkich deklaracji podatkowych. Na przykład, takie banki znajdują się w Seszeli i Panamie
  2. Offshore z niskimi podatkami. Są to przede wszystkim banki Wielkiej Brytanii i Cypru.
  3. Pozostałe jurysdykcje. Każdy z banków tego typu ma swoje zalety dla przedsiębiorstw.

Niektóre offshore podkreślają swoje umiejętności w kwestii ochrony danych, inni oferują preferencje podatkowe. Przy wyborze banku, należy kierować się własnymi priorytetami. Zdecyduj się, co jest ważniejsze dla firmy: pełną ochrona danych osobowych lub niskie podatki.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre kraje offshore ani zapisują dane o kliencie, ani posiadają właściwie opracowane przepisów podatkowych. Ponadto, kraje te są stale obserwowane przez komisje finansowe różnych państw.

W Europie i Stanach Zjednoczonych banki offshore nie są żądani. Po tym wszystkim, polityka podatkowa tych państw przeznaczona na wypełnienie własnego budżetu. Z tych funduszy państwo zapewnia różne dziedziny życia – od medycyny do ochrony wojskowej. W tym samym czasie banki offshore mogą znacznie zmniejszyć opodatkowanie dla swoich klientów. Przedsiębiorcy w ten sposób mogą uzyskać większe zyski i rozwijać swoją działalność. Ale państwo, w tym czasie, traci pieniądze.

Charakterystykę offshore banku można opisać w następujący sposób:

  1. Instytucja finansowa, która nie pochodzi z kraju, w którym klient mieszka i pracuje. Dla naszego kraju, więc, offshore bank to bank, który znajduje się w tak zwanych “rajach podatkowych” z niskimi podatkami.
  2. Przyciąganie kapitału zagranicznego jest również ważnym celem tych bankó Osiąga się to poprzez stworzenie zachęt podatkowych.
  3. Banki offshore mają dla swoich klientów szereg korzyści – zarówno pieniężnej i fiskalnej. Klienci tych banków mogą nie martwić się o swoją prywatność.
  4. Rachunek otwarty w banku offshore jest łatwo kontrolować za pośrednictwem internetowego systemu bankowego.

W chwili obecnej rośnie popularność banków znajdujących się w strefach offshore. Ponadto, praca z nimi daje wiele korzyści. Jednak wady tych banków są niezbędne. Prawie wszystkie kraje mają negatywny stosunek do banków stref offshore. Ich organy regulacyjne zmagają się z niskimi podatkami, komplikując swoim obywatelom dostęp do zagranicznych banków.

Dodaj komentarz