Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/spowen/mala-pozyczka-online.pl/www/wp-content/advanced-cache.php on line 20

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/pear/php74') in /home/spowen/mala-pozyczka-online.pl/www/wp-content/advanced-cache.php on line 20
Jak otrzymać kredyt w szwajcarskim banku? | Mała pożyczka online

Jak otrzymać kredyt w szwajcarskim banku?

Switzerland

W warunkach silnej konkurencji polskie banki, niestety odstają od zagranicznych. Właśnie zagraniczne bankowe organizacji teraz najbardziej popularne w Polsce, pokazując wysoki poziom niezawodności i jakości obsługi. A wśród nich warto wyróżnić banki Szwajcarii, które zasługują na zaufanie na całym świecie. Właśnie ich klientami wszystko częściej chcą stać Polacy.

Jak cudzoziemiec może otworzyć kredyt w Szwajcarii?

Polak, teoretycznie, może wziąć kredyt w banku szwajcarskim. Szczególnie będzie łatwo to zrobić, jeśli potencjalny klient banku ma dość legalizowane interesy w kraju. Ale wybierając bank, aby uzyskać kredyt, warto zwrócić uwagę na takie niuanse:

  1. Niektóre bańki Szwajcarii nie zajmują się kredytowaniem. One są orientowane tylko na przechowywanie i wzrost klienckiego kapitału. Toż trzeba zawczasu dowiadywać się spektrum usług banku.
  2. W kraju pracuje szereg banków z uniwersalnym spektrum usług. Właśnie na nich warto orientować się. Podobne organizacje dość często są nastrojone na współpracę z cudzoziemcami. Przy czym zaufania do ich wykazują mało.

W takich warunkach sprawdzenie potencjalnego klienta będzie o wiele głębsze, aniżeli w społecznych bankach. Szczególnie ważny jest oficjalny dochód klienta. Dla banków Szwajcarii odgrywa rolę właśnie oficjalny dochód, a nie wynagrodzenie “w kopertach”. Jeśli on jest niewielki – banki, najprawdopodobniej, odmówią w kredytowaniu. Toż ważnie udowodnić własną wypłacalność. Natomiast w otrzymaniu kredytu kryje się szereg korzyści: niskie stawki za kredytem, przejrzyste warunki obsługi klienta i załatwienia kredytu.

Właściwości kredytowania w Szwajcarii

dotrzymanie wszystkich instrukcji i ustalonych reguł. Tu jest rozwinięta “prawidłowa” biurokracja. Każdy współpracownik jest zajęty wykonaniem tylko swoich obowiązków, lecz wykonuje ich idealnie. Zwłaszcza rzetelnie przeprowadza się sprawdzenie danych przyszłego klienta.

Banki mogą znaleźć takie informacje, które klient nie uznał za właściwą lub po prostu zapomniałem wspomnieć. Jednak najlepiej złożyć jak najbardziej dokładne i prawdziwe informacje, z góry myśląc o formie podania. Nie należy zniekształcać fakty i kłamać — to doprowadzi do rezygnacji banku.

Lecz są i pozytywne momenty. Jeśli bank już podjął decyzję i wydaje kredyt klientowi, żadnych “dodatkowych” warunków po tym nie powstanie. Wszystkie warunki wykładają się w umowie i wyraźnie dotrzymują się bankiem. Klientowi nie warto naruszać warunki, to znacznie skomplikuje stosunki z bankiem.

Ważne niuanse kredytowania w Szwajcarii

Ważnym atutem klienta będzie jego czysta historia kredytowa. Banki zwracają uwagę przede wszystkim na dokładne przestrzeganie porozumień.

Tak, jeśli klient opłaca duży zakup za jeden raz, nie zasłuży szczególnego zaufania u banku. Przeciwnie, klient, co spłacił w Szwajcarii niektóre niewielkie zakupy na kredyt, będą miał więcej przewag. Nawet jeśli kredyt jest jeszcze nie zamknięty, on nie będzie wpływał na decyzję banku przy tym warunku, że spłaty wypłacają się w terminie. Banki Szwajcarii oddają przewagę klientom, które aktywnie korzystają kredytno-finansowymi usługami. Historia kredytów klienta w innych krajach ich nie interesuje. Nawet współpraca z innymi dużymi bankami europejskimi na decyzję nie ma wpływu.

Właściwość współpracy z bankami Szwajcarii polega jeszcze na tym, że oni nie przyjmują ani zwłok wypłaty, ani prób zamknąć kredyt szybciej. To może pociągnąć za sobą nawet kary. Klient powinien pomyśleć o tym, jak on będzie wypłacał środki na pożyczki. Jeśli okoliczności mogą wymagać wypłaty wcześniej, należy wcześniej omówić to z bankiem.

W dowolnym razie, banki Szwajcarii są zawsze przychylne do swoich stałych klientów. Nie zważając na te i inne warunki, otrzymanie kredytu w jednym z banków Szwajcarii całkiem możliwie i nie zbyt różni się od kredytów w innych krajach.

Dodaj komentarz