Pożyczki online

Dobór pożyczki po parametrach:

Pokaż po:

Pożyczka „Wonga”

Od 20% rocznych

Do 20000 zł

20 min

1 - 1800 dni

 • PESEL
 • Telefon komórkowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5,00
Loading...

Koszt - 0 zł!

Pożyczka „Credy PL”

Od 0% rocznych

Do 2000 zł

15 min

1 - 31 dni

 • PESEL
 • Telefon komórkowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,09
Loading...

Bardzo szybka pożyczka online w 15 minut!

Pożyczka „Szybka gotowka”

Od 164% rocznych

Do 6000 zł

15 min

1 - 60 dni

 • Przynajmniej 18 lat
 • PESEL
 • Konto bankowe
 • Telefon komórkowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,13
Loading...

Pożyczka „Łatwy Kredyt”

Od 158% rocznych

Do 3000 zł

15 min

1 - 30 dni

 • PESEL
 • Konto bankowe
 • Telefon komórkowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,09
Loading...

Pożyczka „Mazilla”

Od 30% rocznych

Do 2000 zł

15 min

1 - 30 dni

 • PESEL
 • Telefon komórkowy
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3,82
Loading...

Mikropożyczki online

Co to jest mikropożyczka i jak to pracuje?

Dziś mikropożyczki – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów mikrofinansowania na całym świecie. Swoją popularnością ono jest zobowiązane niezdolnością obywateli zabezpieczyć się koniecznymi towarami i usługami. Ponieważ mikrokredyty to są krótkoterminowe pożyczki niewielkich sum pieniędzy od odbiorców nie wymagają szeroki pakiet dokumentów lub zaświadczenie o zatrudnieniu, co oznacza, że załatwienie takiego kredytu wymaga minimum czasu i wysiłku. Główną wadą tego rodzaju pożyczek jest wysoka stopa procentowa, która może przekroczyć stopę zwykłego kredytu bankowego w kilka razy. Sam termin „mikropożyczki” zdobył popularność w latach 90-tych ubiegłego wieku. Właśnie takie kredyty pomogły biednym ludziom stać się bardziej niezależnymi finansowo. Po raz pierwszy ten rodzaj kredytów zaproponował wprowadzić Muhammad Yunus – profesor ekonomii.

Ponieważ sam był pochodzący z biednego kraju Bangladesz, w mikropożyczkach widział prawdziwy sposób, aby pokonać głód na ojczyźnie. W 1983 roku założywszy bank „Grameen”, który jest również znany jako Grameenski bank, wydał kredytów na kwotę około 5 mln dolarów. Przez to, że odbiorcami kredytów byli ludzie niezabezpieczone, w banku działał specjalny system kołowej poręki, gdzie każdy podtrzymywał jeden jednego w swojej nieformalnej grupie. Obserwując za taką udaną pracą banku, wielu finansistów świata zainteresowało się podobnym modelem i mikrokredytowanie zaczęło nabierać popularność. Tak, 2005 rok był nazwany Międzynarodowym rokiem mikrokredytowania. Badania fachowców pokazały, że w zasadzie kredyty załatwiały formalnie na się kobiety, ponieważ częściej właśnie one żyją w niepełnych rodzinach, gdzie w całości odpowiadają za zabezpieczenie siebie i dzieci. Gdy jedni finansiści widzą w mikrokredytowaniu online rozwiązanie wielu problemów ubogich mieszkańców, inni krytykują ten rodzaj kredytowania. Wynika to nie tylko z wysokiego oprocentowania, ale i z faktu, że wiele ludzi stają się uzależnieni od takich kredytów. Gdy dla kogoś mikropożyczka stanie się impulsem do finansowego dobrobytu, to inny ugrzęźnie w długach i będzie brać jeden kredyt za innym.

Sektor takich pożyczek w naszym kraju z każdym rokiem coraz bardziej rośnie. Dzisiaj jest okazja, żeby pożyczyć środki własne na wysoki procent, występując kredytodawcą z pomocą pewnej instytucji finansowej. Otrzymać mikropożyczkę online natychmiast z pomocą jednej z organizacji mikrofinansowych Polski stało się znacznie łatwiejsze. Możesz załatwić taki kredyt nie wychodząc z domu. Większość takich kredytów przypuszcza pełne on-line załatwienie. Trzeba tylko mieć przy sobie dokumenty (dane potrzebne do wypełnienia wniosku online), kartę kredytową (niektóre instytucje finansowe przelewają kredyt na kartę od razu) i dokładnie wypełnić wszystkie pola, które są potrzebne na stronie internetowej finansowej organizacji.

Nadajemy najpełniejszy katalog mikrofinansowych organizacji, które wydają mikrokredyty, które tak samo jeszcze nazywają kredytami do wypłaty.